20 bz
Aktualności
Środa, 11 grudzień 2019 r.
30.05.2019
Gwiaździsty Rajd Weterana w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej dzień drugiWczoraj szczęśliwie Weterani 20 BBZ dotarli do Białobrzeg dziś trasa Białobrzegi-Sandomierz
 
 
 
 
 
 
 
Wczoraj szczęśliwie Weterani 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej dotarli do Białobrzeg gdzie mogli odpocząć po całodziennym rowerowym rajdzie.

Rajd Weterana wystartował z koszar 20. Brygady Zmechanizowanej przy ul. Wojska Polskiego 4 w Bartoszycach o godzinie 10.00 29 maja. Czterech weteranów-poszkodowanych st. sierż. Adam Skoczylas, kpr. Łukasz Adamczyk, kpr. Paweł Szczepanik oraz kpr. Jacek Trzak z bartoszyckiej jednostki na rowerach z krótkimi przerwami pojedzie do Rzeszowa, gdzie wezmą udział w centralnych obchodach Dnia Weterana.

Gwiaździsty Rajd Weterana to idea upamiętnienia poległych kolegów, jak również przybliżenie społeczeństwu trudu i wysiłku polskich żołnierzy na misjach zagranicznych, szczególnie tych, którzy po powrocie z misji borykają się z różnymi problemami. Po przez swoją postawę weterani-poszkodowani chcą zwrócić uwagę na potrzeby i problemy osób, które służyły i nadal służą ojczyźnie.
Dzisiaj trasa Białobrzegi-Sandomierz.
 
st.chor. Mikołaj Błogosławski