20 bz
Aktualności
Środa, 11 grudzień 2019 r.
31.05.2019
Gwiaździsty Rajd Weterana w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej dzień trzeciWeterani 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej dotarli do Rzeszowa, pokonują odcinek Sandomierz-Rzeszów
 
 
 
 
 
 
Gwiaździsty Rajd Weterana dzień trzeci.
 
Weterani 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej dotarli do Rzeszowa, pokonując  odcinek drogi rajdu  Sandomierz-Rzeszów. Wspólnie z innymi Weteranami z całej polski zakończyli dzisiaj 6 Gwiaździsty Rajd Weterana.
 
Rajd Weterana wystartował z koszar 20. Brygady Zmechanizowanej przy ul. Wojska Polskiego 4 w Bartoszycach o godzinie 10.00 29 maja. Czterech weteranów-poszkodowanych st. sierż. Adam Skoczylas, kpr. Łukasz Adamczyk, kpr. Paweł Szczepanik oraz kpr. Jacek Trzak z bartoszyckiej jednostki na rowerach z krótkimi przerwami udając się do Rzeszowa, gdzie wezmą udział w centralnych obchodach Dnia Weterana.
 
Gwiaździsty Rajd Weterana to idea upamiętnienia poległych kolegów, jak również przybliżenie społeczeństwu trudu i wysiłku polskich żołnierzy na misjach zagranicznych, szczególnie tych, którzy po powrocie z misji borykają się z różnymi problemami. Po przez swoją postawę weterani-poszkodowani chcą zwrócić uwagę na potrzeby i problemy osób, które służyły i nadal służą ojczyźnie.
 
 
 
st.chor. Mikołaj Błogosławski