20 bz
Aktualności
Środa, 11 grudzień 2019 r.
24.09.2019
Szkolenie poligonowe dywizjonu przeciwlotniczegoDywizjon po długiej przerwie rozwija się etatowo. Wielu żołnierzy po raz pierwszy przetrze szlaki zmagań poligonowych w oparciu o infrastrukturę Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia.
 
 
 
 
 
 
Szkolenie poligonowe w Ustce dywizjonu przeciwlotniczego 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej to szereg zajęć taktycznych oraz pracy bojowej na sprzęcie. Głównym zadaniem, postawionym przed dywizjonem, to przygotowanie do strzelań bojowych. Dywizjon po długiej przerwie rozwija się etatowo. Wielu  żołnierzy po raz pierwszy przetrze szlaki zmagań poligonowych
w oparciu o infrastrukturę Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia. Żołnierze 20 Brygady nawet czas wolny wykorzystują do podciągnięcia swojej sprawności fizycznej rywalizując między sobą w zorganizowanych przez przełożonych grach zespołowych. Po zrealizowaniu zaplanowanych przedsięwzięć  dywizjon powróci do garnizonu, gdzie przystąpi do obsługi sprzętu po zgrupowaniu poligonowym oraz przystąpi do kolejnego etapu szkolenia.

 

Zdjęcia: szer. Magdalena BOIWKA
 
 
Mikołaj Błogosławski