20 bz
Aktualności
Środa, 11 grudzień 2019 r.
31.10.2019
Chwila Zadumy i PamięćJak co roku w przeddzień Święta Zmarłych żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej na czele z zastępcą dowódcy 20 Brygady Panem pułkownikiem Jerzym Sulimą realizowali program ,,Żołnierska Pamię撒.
 
 
 
 
 
 
Jak co roku w przeddzień Święta Zmarłych żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej na czele z zastępcą dowódcy 20 Brygady Panem pułkownikiem Jerzym Sulimą realizowali program ,,Żołnierska Pamięć’’. Program, w którym żołnierze odwiedzają groby kolegów, którzy stracili życie podczas wykonywania obowiązków służbowych, często w odległych miejscach na różnych kontynentach świata. Co roku w akcję włączają się całe środowiska wojskowe, ale i nie tylko. Zapalają znicze i składają wiązanki kwiatów, przez chwilę pozostając w zadumie…, jednocześnie przywracają w pamięci każdego zmarłego żołnierza. Wśród migoczących płomieniami zniczy takie chwile nabierają szczególnego wymiaru. Do akcji włączają się również harcerze, ale i środowiska patriotyczne. Żołnierze 1 batalionu zmechanizowanego porządkowali mogiły tych o których już często nikt nie pamięta.
 
Pamiętajmy Szanowni Państwo… przechodząc jutro obok opuszczonych grobów pochylmy się i zapalmy znicz. Wszystkie wspomnienia powodują to, że pamięć o dokonaniach i czynach tych, których już nie ma jest wieczna.
 
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!!!

Tekst: st. chor. sztab. Mikołaj BŁOGOSŁAWSKI
Zdjęcia: mł. chor. Krzysztof MATCZAK, Pan Tomasz KOWALSKI
 
Mikołaj BŁOGOSŁAWSKI